Zpracovávání mailů přes PHP

technologie
Michal Sobčák

Jednoho krásného dne, jsme dostal za úkol zpracovat maily, které se vrátí z rozesílky emailových kampaní a zjistit, proč se vrátily. K rozesílání mailů jsem použil knihovnu phpMailer, kde jsem jednu z hodnot, Return-Path měl nastavenou mailovou adresu, kam budou přicházet nedoručené maily.

Teď bylo na řadě nějakým způsobem se připojit do mailu, stáhnout si příslušný emaily a zpracovat je. Ke zpracování těchto operací slouží funkce IMAP, POP.

Pomocí těchto funkcí, se lze připojit do příslušné mailové schránky (samozřejmě musíte znát, přihlašovací údaje :-)) a následně data zpracovat. Jakmile dostanet nějaký data do PHP skriptů zpracování jej již snažší a zbytek se děje na úrovní PHP.Michal Sobčák - Programátor

Náš senior. Tolik let praxe a stovky úspěšných projektů. Michal programoval ještě než byly ty internety. Někdy ve svých článcích na tu doby rád vzpomíná. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.