Proč si nás Rodinnebaleni.cz vybralo pro vývoj nového e-shopu?

Roman Mučica — 9. Prosinec 2022
Rodinnebaleni.cz - největší prodejce ložního prádla v České republice se na trhu pohybuje již řadu let. Za tuto dobu ovládl majoritní část trhu a neustále pracuje na zlepšování služeb a výrobě nových produktů pro své zákazníky. Rozhraní e-shopu již nebylo dostačující z hlediska automatizace běžného provozu a dalšího rozvoje. Na základě těchto faktorů si nás klient vybral pro spolupráci, která zprvu obsahovala kompletní změnu e-shopu a vývojové řešení na míru, ale nakonec pokračuje mnohem dál.

V souvislosti s tvorbou nového e-shopu bylo na čase dát značce také novou tvář. Vizuální styl komunikace byl roztříštěný a nejednotný. Nová vizuální komunikace vznikala v úzké spolupráci mezi naším kreativním oddělením Newlogic Creative a samotným klientem. Její podoba je vidět napříč celým webem, ale je také součástí všech marketingových aktivit. Výkonnostního marketingu pro Česko a Slovensko, který zahrnuje různé reklamní systémy, nákup médii, idea-making kampaní včetně jejich zpracování a příprava koncept newsletterů se chopil Newlogic Boost. Do práce se pustil hned po spuštění nového e-shopu a za účelem zvýšení konverzí a povědomí o značce připravil marketingový plán pro hlavní zimní sezónu.

Co bylo hlavním cílem?

Cílem byl vývoj nového e-shopu, převzetí kompletní agendy od redesignu značky spolu s tvorbou vizuálního stylu a vlastní redakční systém na míru, který obsahuje běžné funkce, jaké se od e-shopu očekávají. Redakční systém byl doplněn o interní ERP včetně expedičního modulu. Ve druhé fázi bylo v plánu převzít zodpovědnost za většinu online marketingu, což se úspěšně povedlo. 

Vývoj e-shopu na míru

Připravili jsme nový e-shop, který odpovídá současným design trendům a splňuje nároky na jeho interní správu. Před začátkem bylo důležité poznat cílovou skupinu, její chování na současném eshopu, poznat klíčové produkty a specifika tohoto oboru. Aktuální podoba a struktura byla navržena na základě dat, které jsme v průběhu analýzy nasbírali. Za zmínku rozhodně stojí snadná navigace spolu s filtrací produktů, která je vždy na míru přizpůsobena každé z kategorií, na které se zákazník aktuálně nachází. 

Při tvorbě prototypů jsme kladli důraz na optimalizaci zobrazení na mobilních zařízení. Aktuální data ukazují, že více jak 75 % přístupů na web je skrze mobilní telefony. Proto jsme právě responzivní zobrazení za žádných okolností nechtěli podceňovat. Nebyl to snadný úkol a do dnešního dne neustále reagujeme na potřeby klienta i zákazníků e-shopu. Staráme se o jeho vylepšování, jak už z hlediska prodejního výkonu, tak drobných technických vylepšení, které automatizují běžné procesy, nebo pomáhají k efektivní správě. Po roce provozu plánujeme společně s klientem hlubší analýzu, která by nám měla pomoci odhalit slabá místa a přijít s řešením do dalších let.

 

Redakční systém, který si zamilujete

Pro administraci jsme zvolili vlastní redakční systém, který splňuje požadavky technicky náročného provozu a dokáže si například poradit i s automatizací na trase prodej - sklad - expedice s minimální chybovostí. Žádné z open-source řešení vám nenabídne tak kvalitní základ. Redakční systém je navržen dle aktuálních technických i vizuálních trendů.

Nesnažili jsme se redakčnímu systému vymýšlet vlastní pravidla layoutu nebo ovládacích prvků, a proto je celý systém postaven na známých principech běžně používaných operačních systémů. Například pravý klik pro zobrazení možností akcí s položkou, klávesové zkratky, výběr více položek po stisknutí tlačítka CTRL/CMD + klik tlačítkem myši nebo práce s tabulkou. Dílčí customizace jako pořadí sloupců, šířka sloupců je už na samotných uživatelích. Systém si jednotlivá nastavení pamatuje, takže po prvním přihlášení a nastavení již poté stále pracujete ve stejném prostředí. Toto řešení u konkurence nenajdete a práci v něm si opravdu zamilujete, díky jeho jednoduchosti a přehlednosti.

S klientem připravujeme další větší i menší projekty, které v budoucnu pomohou s prodejem, datovým řízením skladu, pokročilým reportingem a dalšími záležitostmi, které si ale zatím necháme pro sebe.


Rodinnebaleni.cz se tak může spolehnout na stabilní vývojový i marketingový tým, který přináší a nadále bude přinášet nové impulsy do jejich podnikání.

Potřebujete i vy nový e-shop?

Pojďte do toho s námi! Máme široké portfolio a zvládneme k vašemu e-shopu přidat cokoliv, co můžete opravdu potřebovat. Vycházíme z našich mnohaletých zkušeností a vždy vám budeme poblíž ke konzultaci nebo zhodnocení vašeho postupu.

Nezávazná konzultace

Roman Mučica
Creative Director